Pracujemy w firmach produkcyjnych

ZWIĘKSZANIE EFEKTYWNOŚCI PRACY PRODUKCJI

Nad zwiększeniem efektywności pracy produkcji pracowaliśmy z:

• Kierownikami działów produkcyjnych firmy,
  • Inżynierami procesów i technologami,
  • Brygadzistami, mistrzami, liderami zmian,
  • Szeregowymi pracownikami,
  • Pracownikami utrzymania ruchu,
  • Liderami gniazd produkcyjnych i Ustawiaczami,

Prowadziliśmy projekty dla przedsiębiorstw z branż o różnych uwarunkowaniach i ograniczeniach, na przykład:

• spożywczej, której produkcja łączy wymagania  Lean, HACCP i GMP+,
  • motoryzacyjnej, dla której ważne jest sprostanie wymaganiom koncernów i założeniom normy ISO i VDA,
  • branż o małym marginesie błędu (np. tworzywa sztuczne), w których ma znaczenie nawet mały zysk czasu i miejsca, każda zmiana  wskaźników w poważny sposób przekłada się na wynik,
  • branż o procesach w pełni zautomatyzowanych i tam, gdzie przeważa w pracy czynnik ludzki.

Z naszymi klientami szukaliśmy dróg wyjścia z różnych sytuacji o odmiennych wymaganiach. Budowaliśmy projekty od początku, po raz pierwszy w firmie,  zapewniając kompleksowe wsparcie lub doskonaliliśmy istniejące, samodzielnie wcześniej wdrożone przez firmę rozwiązania.

W czym możemy Ci pomóc?

• Przeprowadzamy audyty i analizy stanu obecnego,
  • Prowadzimy szkolenia, warsztaty teoretyczne i praktyczne na halach produkcyjnych,
  • Wdrażamy i aktualizujemy systemy,
  • Utrwalamy zmiany poprzez cykliczne audyty nadzoru.

Z sukcesem przeprowadzaliśmy projekty, które próbowano  wcześniej bez powodzenia wdrożyć. Osiągaliśmy razem z klientem zakładany wynik w bardzo wąskim, z góry określonym limicie czasu. Asystowaliśmy przy utrzymaniu wdrożonej zmiany, tam,  gdzie nie samo wdrożenie, ale trwałe stosowanie się do nowych zasad było największą trudnością.

Pracowaliśmy mając jako partnerów w firmach zespoły złożone ze specjalistów, ale także zespoły szeregowych pracowników czy laików, które dopiero wdrażały się do nowej wiedzy.

Wdrażamy i doskonalimy systemy zarządzania:

• ISO 9001: 2015,
  • BRC,
  • IFS,
  • GMP+,
  • FSCC,
  • IoP,
  • QS
  • ISCC,
  • REDCert,
  • FSCC 22000,

Wdrażamy i doskonalimy metody efektywnej pracy:

• Problem solving (PDCA, FMEA, 8D, Ishicawa, A3, 5WHY itp.)
  • Programy 5S i KAIZEN,
  • Lean Manufacturing,
  • TPM,
  • SMED,
  • Balanced ScoreCard, monitorowanie pracy poprzez wskaźniki KPI,

Jeśli masz pytania, napisz do nas:

Klienci o naszej pracy:

Projekt dla zespołu sprzedaży i obsługi klienta oparty na szkoleniach oraz indywidualnych sesjach coachingowych okazał się bardzo wielkim sukcesem. Praca trenerów na szkoleniach oraz podczas sesji coachingowych przyniosła bardzo konkretne wymierne efekty (wzrost sprzedaży u poszczególnych osób od 5 do 60%). Dodatkowym efektem było wypracowanie standardów handlowych. Obecnie realizujemy kolejny etap indywidualnych sesji coachingowych.

Agnieszka Tobys
Kierownik Działu Handlowego
Sunrise System Sp. z o.o.

Jesteśmy dumni, że pracowaliśmy dla: