Przekazywanie decyzji i kontrola pracownicza

Przekazywanie i obrona decyzji przełożonego. Kontrola pracownicza - dlaczego i jak należy kontrolować podwładnych, aby było to konstruktywne?

1. Program szkolenia

Przekazywanie i obrona decyzji przełożonego.

• Obszary i pola oddziaływania przełożonego (Decyzje, negocjacje, „prośba”).
    • Model przekazywania decyzji, w tym “trudnych” decyzji (przechodzenie z pola prośby i decyzji do negocjacji) 5 kroków w radzeniu sobie z oporem:
    • Intencje przełożonego,
    • Przekazanie decyzji,
    • “Obrona” podjętej decyzji (narzędzia asertywne np. “zdarta płyta”),
    • Propozycja współpracy nad sposobem wykonania decyzji przez pracownika,
    • Przedstawienie interesów przełożonego i rozpoznanie głównego interesu pracownika (oporu),
    • Pomoc w szukaniu rozwiązań, które zmniejszą “koszty” wykonania decyzji przez pracownika.

Kontrola pracownicza – dlaczego i jak należy kontrolować podwładnych, aby było to konstruktywne?

• Dlaczego warto i trzeba kontrolować?
    • “Otrzymujesz to, co kontrolujesz, jeśli nie kontrolujesz – nie otrzymujesz”,
    • Sposoby i metody konstruktywnej kontroli.
    • Podsumowanie kontroli, określenie celów.
  2. Adresaci szkolenia
    • Kierownicy